• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Суд в смартфоні. Зеленський вніс в Раду "невідкладний" законопроект

Президент Володимир Зеленський вніс на розгляд до Верховної Ради як невідкладний проєкт закону "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо запровадження інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування"

Реклама на dsnews.ua

У разі ухвалення цього законопроєкту правовий статус паперових і електронних документів в кримінальному процесі буде однаковим, інформує "ДС" з посиланням на пресслужбу глави держави.

"Це дасть змогу перейти від тисяч сторінок паперових томів кримінальних проваджень до використання електронних носіїв без шкоди для розслідувань. Також це значно полегшить взаємодію суду, сторони обвинувачення та сторони захисту, що допоможе підвищити ефективність їхньої роботи", — заявив Зеленський.

В ОП підкреслили, що крім цього має зменшитися надмірна бюрократизація процесів, адже спроститься та прискориться підготовка й опрацювання документів з боку слідчих і прокурорів.

"Адвокати зможуть швидше подавати заяви та клопотання й матимуть змогу ознайомлюватися з матеріалами кримінальних проваджень в електронному вигляді. Водночас суд отримає можливість досліджувати документи та докази в електронній формі. Зараз же це можна зробити лише у слідчих або прокурорів, фізично приїхавши до них", — нагадали в Офісі.

Як повідомляла "ДС", 10 березня на зустрічі з керівництвом Верховної Ради та народними депутатами президент Володимир Зеленський закликав нардепів остаточно узаконити "Дію".

«У нас буде найповніший перелік життєвих ситуацій, коли українці зможуть застосувати цифровий паспорт без паперового або пластикового аналога. Ми прагнемо до того, щоб відбулася повна діджіталізація документів і послуг, ми повинні зробити держава в смартфоні», — зазначив Володимир Зеленський.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua