• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Рада перейменувала село, назву якого Зеленський носив як прізвище у кіножитті

Верховна Рада України перейменувала село Голобородька Лубенського району Полтавської області у Новоселівку

Парламент України
Парламент України / facebook.com/verkhovna.rada.ukraine
Реклама на dsnews.ua

Відповідний законопроєкт №5570 підтримали 320 нардепи сьогодні, 15 липня, під час засідання парламенту, передає "ДС".  

Згідно із пояснювальною запискою, перейменування села Голобородька ініціювала Пирятинська міськрада з метою повернення населеному пункту його історичної назви, а також у зв’язку з необхідністю приведення назви населеного пункту у відповідність із вимогами закону "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

У записці із посиланням на дані Українського інституту національної пам’яті уточнюється, що після встановлення радянської влади на Пирятинщині село Новоселівка було перейменовано на село Голобородька на честь Івана Голобородька. 

І. Голобородько – особа, яка пов’язана зі встановленням радянської влади на території України та діяльністю комуністичної партії (керівник червонопартизанського загону у 1918 році, секретар комсомольської організації Пирятинського повіту; загинув 1920 року у бою з "куркульськими бандами" в складі продзагону під час проведення продрозкладки).

Також парламентарі змінили назви ще двох сіл у Івано-Франківській області. Так, село Кийданці Коломийського району тепер має назву Кіданч. "За" документ №5082 проголосувало 324 нардепи.

Водночас за перейменування села Химчин Косівського району на село Хімчин віддали свої голоси 329 обранця (№5078).

Як відомо, Володимир Зеленський до свого президентства грав вчителя історії на імʼя Василь Голобородько у комедійному серіалі "Слуга народу" виробництва студії "Квартал-95". Історія про обрання президентом України вчителя стала лейтмотивом президентських виборів 2018 року.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua