• USD 36.6
  • EUR 35.6
  • GBP 40.3
Спецпроєкти

Рада підтримала законопроєкт про створення Єдиного порталу повідомлень про корупцію

Реклама на dsnews.ua

Верховна Рада схвалила законопроєкт №3450 у другому читанні, який передбачає появу Єдиного порталу повідомлень про корупцію в Україні

Про це свідчить трансляція засідання українського парламенту, передає "ДС".

"За" проголосували 253 нардепа.

Згідно з документом, з порталом зможуть в цілодобовому вільному доступі працювати як викривачі, так і уповноважені суб'єкти щодо запобігання корупції в різних органах.

Слід зазначити, що Національне агентство із запобігання корупції просило звільнити себе від обов'язку вступати в судові справи на стороні викривача або третьої особи через недостатню кількість працівників для виконання таких функцій в масштабах країни.

У редакції першого читання пропонувалося передати цю функцію системі безоплатної правової допомоги. Однак до другого читання в законі прописали, що НАЗК має залучатися до судового процесу, якщо в ньому бере участь викривач.

Нагороду викривачу повинні виплачувати не після рішення суду, а після реального стягнення коштів з корупціонера в дохід держави. Такі зміни передбачені в Кримінальному процесуальному кодексі.

У документі залишилася можливість анонімного повідомлення про факт корупції.

Даний законопроєкт Рада прийняла за основу на початку листопада.

Як писала "ДС", в грудні 2020 року Комітет з питань антикорупційної політики рекомендував Верховній Раді прийняти законопроєкт №3450 у другому читанні.

    Реклама на dsnews.ua