• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Рада планує розширити повноваження Зеленського, аби той міг звільнити Ситника

У листопаді 2021 року Верховна Рада планує розглянути розширення конституційних повноважень президента

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в плані законопроєктної роботи парламенту, який було ухвалено сьогодні, 2 лютого, передає "ДС".

У плані під номером 31 у розділі "Антикорупційна політика" значиться проєкт змін до Конституції щодо призначення та звільнення з посад директорів НАБУ і ДБР. Очікуваним результатом прийняття проєкту названо закріплення таких повноважень за президентом.

За планом, розширення повноважень президента має бути розглянуто в листопаді 2021 року.

Нагадаємо, 28 серпня 2020 року КСУ опублікував рішення про неконституційність призначення Ситника директором НАБУ. У свою чергу, в Нацбюро заявили, що "факт визнання неконституційним указу президента (Порошенка, — "ДС") про призначення на посаду не припиняє повноважень" Ситника і не означає його звільнення.

Аби звільнити Ситника, потрібно повернути президентові повноваження призначати і звільняти директора НАБУ. Це можна зробити, тільки внісши зміни до Конституції.

Таким чином, директор НАБУ продовжить працювати і виконувати свої функції до дня обрання нового директора НАБУ за новою процедурою (після змін до Конституції і закону про НАБУ), або закінчення терміну свого призначення — 16 квітня 2022 року (у цьому випадку його повноваження перейдуть до відповідного заступника).

Директор НАБУ може бути звільнений раніше терміну тільки в разі виникнення підстав, визначених частиною 4 статті 6 закону про НАБУ (звільнення за власним бажанням, призначення на іншу посаду, набуття громадянства іншої держави тощо).

Як повідомляла "ДС", Артема Ситника в грудні 2019 року внесли до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення. Ситник потрапив до реєстру через незадекларованийо відпочинок у Рівненській області.

    Реклама на dsnews.ua