• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Рада підтримала "антиправочные" зміни в регламент

Реклама на dsnews.ua
Верховна Рада проголосувала за зміни до регламенту роботи парламенту, передбачають "протидія зловживанням прав народних депутатів у ході законодавчої процедури"

За відповідне рішення проголосували 242 нардепи, передає "ДС".

Так, згідно прийнятому закону про внесення змін до регламенту ВР (№1043) нардепи на пленарному засіданні більше не будуть розглядати поправки до законопроектів, відхилені профільним комітетом.

Зокрема, документ пропонує вносити однакові поправки в порівняльну таблицю як одну правку, а в другому читанні спочатку розглядати враховані профільним комітетом поправки.

Якщо час розгляд поправок перевищить таймінг одного пленарного дня, то прийняття закону в цілому має відбутися на наступному пленарному засіданні.

Крім того, закон встановлює для депутатів п'ятиденний строк для ознайомлення з законопроектом і змінює розпорядок роботи Ради в п'ятницю. Дві фракції/групи зможуть лише один раз за пленарний день взяти 30-хвилинну перерву.

Як повідомляла "ДС", 30 березня Верховна Рада України не змогла прийняти лише за основу законопроект, покликаний не допустити повернення банків колишнім власникам, зокрема "Приватбанку" олігарху Ігорю Коломойському. Народні обранці подали законопроект про неповернення банків більше 16 000 поправок, і 6000 з них подав одіозний нардеп Антон Поляків, який раніше вийшов з провладної фракції "Слуга народу".

У комітеті парламенту з питань банківської діяльності заявили, що розгляд понад 16 000 поправок до так званого "антиколомойскому закону" буде відбуватися по 119 статті регламенту Верховної Ради, яка дозволяє голосувати поправки цілими розділами.

Глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія запевняв, що у монокоалиции є більшість голосів за цей законопроект, однак сьогодні, 16 квітня, особисто вмовляв фракції "ЄС" і "Голос" підтримати документ.

    Реклама на dsnews.ua