• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Рада підтримала ліквідацію "майданчиків Яценко"

Реклама на dsnews.ua
Парламент проголосував за законопроект "Про ліквідацію корупційних схем під час оцінки об'єктів нерухомості"

За законопроект 2047-Д проголосували 338 депутатів, передає "ДС" з посиланням на Громадське.

З 1 січня 2020 року вводиться спрощена модель оцінки нерухомості. Людина зможе отримати довідку про автоматичною оцінкою нерухомості і на її підставі укласти угоду по об'єкту нерухомості.

У разі незгоди з вартістю нерухомості особа має право звернутися до суб'єкта оціночної діяльності та здійснити оцінку за системою, яка є зараз.

Згідно із законом, нотаріуси отримають право безкоштовного доступу до Єдиної бази для перевірки довідок і звітів про оцінку об'єктів нерухомості.

Єдину базу даних звітів про оцінку мають запустити не пізніше 1 липня 2020 року.

Прийняття законопроекту викликало скандал всередині фракції "Слуга народу". Голова комітету фінансів і податків Данило Гетманцев ("Слуга народу") розкритикував своїх колег по фракції за те, що вони не підтримали на комітеті законопроект, який повинен знищити, на його думку, корупцію при продажу нерухомості.

Нагадаємо, финкомитет не так давно опинився в епіцентрі корупційного скандалу, підсумком якого стало проходження перевірки на поліграфі заступник голови комітету Олександром Дубинським і головою фракції "Слуги народу" Давидом Арахамией.

Зокрема, 18 жовтня члени фінансового комітету "провалили" законопроект № 2047 "Про ліквідацію корупційних схем під час оцінки об'єктів нерухомості". Документ зареєстрували в парламенті 4 вересня, його авторами стали 31 депутат від фракцій "Голос" і "Слуга народу".

Законопроект пропонує скасувати роботу т. н. електронних майданчиків (спеціальне програмне забезпечення), через які оцінювачі та нотаріуси зобов'язані подавати звіти про оцінку нерухомості до Єдиної бази. Документ також передбачає відключення всіх авторизованих електронних майданчиків від Єдиної бази даних звітів про оцінку. Діючі електронні майданчики ЗМІ пов'язують з народним депутатом Антоном Яценком.

За інформацією колишнього народного депутата Сергія Лещенка, деякі депутати від "Слуги народу", т. зв. "люди Коломойського", в комітеті отримали по $30 тисяч від "зацікавлених осіб", щоб не голосувати за вказаний законопроект.

    Реклама на dsnews.ua