• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Рада підтримала в першому читанні законопроєкт про дерадянізацію українського законодавства

Депутати Верховної Ради прийняли в першому читанні проєкт закону №4284 про дерадянізацію українського законодавства, яким пропонується скасувати дію деяких нормативно-правових актів радянського періоду в Україні

Верховна Рада
Верховна Рада
Реклама на dsnews.ua

За це на засіданні 20 травня віддали свої голоси 264 нардепи, передає "ДС".

Раніше заступник голови профільного Комітету ВР Євгенія Кравчук говорила, що документ передбачає "очищення українського законодавства від термінологічної радянізації". Згідно з ним, "трудящий" стане "працівником", а "власник" — "роботодавцем".

Крім цього, передбачається виключення з нинішніх законодавчих актів згадок про СРСР, Жовтневу революцію.

"Справедливо в законопроєкті вказується і про необхідність розробити нові проєкти Житлового кодексу і Кодексу законів про працю. Всього пан Руслан Стефанчук нарахував 249 актів, виданих Верховною Радою і Президією Верховної Ради Української РСР, які мають право залишитися хіба що на сторінках історії", — пояснювала раніше "слуга" Кравчук.

Зокрема, законопроєкт пропонує скасувати дію нормативно-правових актів радянського періоду, визнає такими, що не застосовуються на території України, 979 актів органів державної влади Союзу РСР, а також 249 актів Української РСР, по окремим виключенням. Документ тепер чекає на друге читання.

Стефанчук, коли подавав проєкт у Раду, говорив, що його підготовка тривала майже рік. За цей час було проаналізовано близько 15 000 нормативно-правових актів Союзу РСР і 7000 актів Української РСР на предмет виявлення тих, потреба в яких уже давно відпала.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua