• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Рада підтримала закон про дистанційну роботу українців

Реклама на dsnews.ua

Верховна Рада України прийняла за основу в першому читанні законопроєкт №4051, який врегулює положення про дистанційну роботу

За документ проголосували 311 нардепів, передає "ДС".

"РБК-Україна" уточнює, що проєкт пропонує розмежувати поняття надомної праці і дистанційної праці.

Визначається, що дистанційна робота виконується працівником поза приміщеннями роботодавця в будь-якому місці за її вибором і з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.

Надомна робота виконується працівником за місцем його проживання або в інших заздалегідь обраних ним приміщеннях, що характеризуються наявністю закріпленої зони, технічних засобів (основних виробничих і невиробничих фондів, інструменту, приладів, інвентарю) або їх сукупності.

Роботодавець зобов'язаний ознайомити не менше ніж за два місяці співробітників з умовами та специфікою переходу на режим гнучкого робочого часу і забезпечити точний облік відпрацьованого часу та контроль за його дотриманням.

При надомній роботі на працівників поширюється загальний режим роботи підприємства, установи та організації, якщо інше не передбачено в трудовому договорі.

Документом працівникові надають можливість вимагати від роботодавця тимчасовий (до 2-х місяців) перехід на дистанційну роботу в разі, якщо на робочому місці щодо нього вчинили дії, що містять ознаки дискримінації.

Крім того, працівникові, який має дитину віком до 3 років або доглядає за дитиною до досягнення нею шестирічного віку, дається можливість виконувати свою роботу на умовах дистанційної роботи.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроєкт, який дозволить українцям добровільно міняти власне по батькові.

    Реклама на dsnews.ua