• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Рада попередньо наказала кредитним спілкам працювати по-новому

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт №5125, яким передбачено зміну правил роботи кредитних спілок

Верховна Рада
Верховна Рада / facebook.com/verkhovna.rada.ukraine
Реклама на dsnews.ua

За документ проголосували 267 нардепів, передає "ДС".

Закон пропонує розширити перелік послуг, що надаються спілками, удосконалити систему управління союзами, вимоги до структури капіталу.

Кредитним спілкам хочуть дозволити надавати такі фінансові послуги, як обмін валют і окремі види платіжних послуг.

Згідно з документом, підвищується рівень капіталізації та стресостійкості кредитних спілок для зміцнення надійності сектора і довіри до нього споживачів.

Також вводиться ризик-орієнтований підхід до нагляду, впроваджується система завчасного попередження ризиків для швидкого реагування на можливі проблеми в діяльності кредитної спілки.

Крім того, згідно із законопроєктом, вдосконалюється і процедура ліцензування діяльності кредитної спілки. Об'єднується в єдину процедуру отримання ліцензії на діяльність кредитної спілки та реєстрація заявника як фінустанови. Також пропонується вручення загальної ліцензії на здійснення діяльності кредитної спілки; впроваджується процедура зміни обсягу діючої ліцензії (розширення/звуження переліку послуг) за заявою союзу.

Кандидатів на посади керівників кредитної спілки повинен погоджувати Національний банк України.

Крім того, НБУ дають право вимагати заміни будь-якого з керівників, головного ризик-менеджера і головного комплаенс-менеджера, керівника підрозділу внутрішнього аудиту, якщо їх професійна придатність та/або ділова репутація не відповідають встановленим Нацрегулятор вимогам.

Кредитні спілки отримують право передавати певні функції, окремі завдання і процеси в рамках таких функцій на аутсорсинг об'єднаної кредитної спілки.

Платоспроможний кредитна спілка має право добровільно ліквідуватися або приєднатися до іншим кредитним спілкам.

Згідно з проєктом, добровільна реорганізація або ліквідація кредитної спілки можлива виключно при отриманні дозволу від НБУ.

Процедура добровільного виходу кредитної спілки з ринку здійснюється відповідно до затвердженого плану. У ньому чітко визначені терміни, умови і дії органу управління союзом в рамках завершення виконання його поточних зобов'язань і припинення діяльності.

Примусова ліквідація кредитної спілки здійснюється шляхом анулювання Нацбанком ліцензії союзу в разі визнання його неплатоспроможним або з інших підстав і звернення до суду з метою ліквідації цього союзу.

Як повідомлялося, раніше комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував Раді прийняти цей законопроект.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua