• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

Рада попередньо підтримала боротьбу Зеленського з олігархами

Верховна Рада на засіданні 1 липня прийняла в першому читанні законопроєкт про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)

Верховна Рада
Верховна Рада / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

"За" проголосували 275 нардепів, проти — 39, утрималися — 19, не голосували — 8, передає "ДС".

Підтримали законопроект одноголосно тільки групи "За майбутнє" і "Довіра". Зі складу "Слуг народу" проти проголосувала тільки Людмила Буймістер. Не схвалили документ фракції "Опозиційна платформа — За життя", "Європейська солідарність", "Батьківщина", "Голос" і частина позафракційних.

Згідно із законопроєктом, олігархом визнається особа, яка відповідає трьом з чотирьох наступних критеріїв:

участь у політичному житті;

значний вплив на ЗМІ (в тому числі інтернет-ЗМІ);

контроль (або бенефіціарний власник) природної монополії або бізнесу; монопольне становище на одному з ринків протягом мінімум року;

загальна вартість активів перевищує 2,19 млрд грн (близько $ 80 млн).

Рішення про визнання особи олігархом приймає Рада національної безпеки і оборони та вносить до відповідного реєстру олігархів. Включеним до реєстру особам забороняють здійснювати внески (прямо або опосередковано через інших осіб) на підтримку політичних партій і бути покупцем (бенефіціаром покупця) в процесі приватизації об'єктів великої приватизації.

Також якщо президент, члени Кабміну, народні депутати, голови місцевих держадміністрацій, начальники правоохоронних органів, чиновники категорії "А", керівництво Нацбанку, Антимонопольного комітету вступлять в контакт з олігархом (або його представником), вони будуть зобов'язані не пізніше наступного дня подати "декларацію про контакт". Це може бути розмова або зустріч в тому числі і в онлайн-режимі.

Як повідомляла "ДС", 2 червня 2021 року президент України Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкт про деолігархізацію.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua