• USD 26.9
  • EUR 31.7
  • GBP 37.3
Спецпроєкти

Рада попередньо схвалила ліквідацію ДАБІ

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект №5655, який передбачає ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції

ДАБІ
ДАБІ / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Документ підтримали 309 народних депутатів, передає "ДС".

Законопроект передбачає, що проектна документація на будівництво об'єкта буде вноситися до Реєстру будівельної діяльності Єдиної державної електронної системи в сфері будівництва. Перевірка документації на повноту, відповідність формату, логічність і достовірність буде проводитися в електронному режимі Єдиною е-системи в сфері будівництва.

У той же час, планується розширити перелік інформації для перевірки. Передбачається додаткова перевірка відповідності намірів забудови цільовим призначенням земельної ділянки; наявність/відсутність у об'єкта статусу пам'ятки культурної спадщини або тільки що виявленого об'єкту культурної спадщини.

Організації, які будуть проводити експертизу проектної документації мають обов'язково зареєструватися і оформити страхування цивільно-правової відповідальності.

Прийняття в експлуатацію закінчених об'єктів буде здійснюватися шляхом внесення про це запису до Реєстру будівельної діяльності. Це буде відбуватися автоматично або державним реєстратором. При цьому скасовуються дозволи на отримання права на будівництво та прийняття в експлуатацію закінчених об'єктів.

Повноваження по держреєстрації в сфері містобудівної діяльності покладають на нотаріусів, уповноважених посадових осіб виконавчого органу державної адміністрації, посадових осіб Держінспекції архітектури та містобудування — по об'єктах, на які поширюється дія ЗУ "Про державну таємницю", а також по реєстраційних діях, по яких прийнято рішення за результатами адміністративного оскарження.

Розмежовуються повноваження органів містобудівного контролю і містобудівного нагляду. Функції з державного містобудівного нагляду виконуватиме Мінрегіонбуд. Для запобігання самовільному будівництву виконавчі органи місцевих рад з питань містобудівної контролю здійснюватимуть моніторинг.

Як повідомляла "ДС", міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов раніше заявив, що система архітектурно-будівельного контролю буде тотально реорганізована.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua