• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

Рада повернула відповідальність за недостовірне декларування

Реклама на dsnews.ua

Верховна Рада на засіданні 4 грудня ухвалила законопроект №4460-д, яким відновила відповідальність чиновників за недостовірне декларування

Законопроєкт підтримали 289 нардепів, інформує "ДС".

Законопроєкт №4460-д вносить зміни в Примітки до статті 1 726 Кодексу про адміністративні правопорушення. Ці зміни дозволяють накладати адмінстягнення за цією статтею в разі, коли відомості в декларації чиновника будуть відрізнятися від достовірних на суму від 100 до 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Зараз цей поріг становить від 100 до 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Ці зміни дозволять підняти і поріг кримінальної відповідальності за брехню в е-деклараціях.

Законом, у зв'язку із визнанням такою, що не відповідає Конституції України (є неконституційною) статті 50 КУпАП, зміни технічного характеру вносяться і до пункту 1 частини першої статті 255 КУпАП (в частині посилання на примітку до статті 50 КУпАП).

Законом виключено з Кримінального кодексу України статтю 3661, натомість доповнено кодекс новою статтею 3662 "Декларування недостовірної інформації", якою встановити кримінальну відповідальність:

- у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 500 до 4000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб у вигляді штрафу від двох тисяч п'ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт від 150 до 240 годин, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років за частиною першою цієї статті; та

- у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 4000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб у вигляді штрафу від трьох тисяч до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт від 150 до 240 годин, або обмеження волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років за частиною другою цієї статті.

Законом також доповнено Кримінальний кодекс статтею 3663, якою встановлюється кримінальна відповідальність за умисне неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у вигляді штрафу від двох тисяч п'ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт від 150 до 240 годин, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Законом внесено необхідні зміни до Кримінального процесуального кодексу України, зокрема до:

- частини першої статті 331, якою визначається предметна підсудність справ Вищому антикорупційному суду, а саме — кримінальні провадження, передбачені статтями 3662 та 3663 КК України, підсудні Вищому антикорупційному суду;

- абзацу першого частини п'ятої статті 216, у якій зазначено, що досудове розслідування кримінальних правопорушень, передбачених статтями 3662 та 3663 Кримінального кодексу, здійснюють детективи Національного антикорупційного бюро України.

Пунктом 2 Прикінцевих положень внесено зміни до Примітки до статті 56 Закону України "Про запобігання корупції" в частині уточнення суб'єктів правопорушення, які підлягатимуть відповідальності за скоєння правопорушення, передбаченого статтею 1726 КУпАП.

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з запобігання корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК згідно з рішенням КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій, проте вже 29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобовʼязав НАЗК відкрити доступ до декларацій.

    Реклама на dsnews.ua