• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Рада підвищила штрафи за викрадення авто

Реклама на dsnews.ua

Верховна Рада прийняла закон, який вносить зміни до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України, що стосуються незаконного заволодіння транспортними засобами, і посилює відповідальність за цей вид злочину

Про це свідчать дані на парламентському сайті, передає "ДС".

За законопроєкт №3301 у другому читанні проголосували 309 депутатів.

Прийнятий документ вносить зміни до статті 290 Кримінального кодексу. Тепер відповідно до них за незаконну зміну, підробку, заміну або знищення ідентифікаційного номера викраденого транспортного засобу, його продаж, розукомплектування чи переобладнання будуть стягувати штраф від 17 до 20,4 тисяч гривень (1 000-1 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). Інший варіант покарання — обмеження волі на строк від 3 до 5 років або позбавлення волі на той самий строк.

Раніше штрафи за перелічені злочини становили 2500-4200 гривень.

Ті самі дії, вчинені організованою групою або злочинною організацією, караються позбавленням волі від 5 до 7 років з конфіскацією майна.

Також законопроєкт в статті 289 Кримінального кодексу змінює слова "завдали значних матеріальних збитків" на "вчинені у значних розмірах" і "здійснені у великих розмірах".

Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла за основу в першому читанні законопроєкт, який вводить штрафи за порушення порядку надання інформації про стан здоров'я при здійсненні донації крові та (або) її компонентів.

    Реклама на dsnews.ua