• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про онлайн-прописку українців

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №5463 про онлайн-прописку українців

Реклама на dsnews.ua

"За" проголосував 251 нардеп, передає "ДС".

Закон запроваджує декларацію і реєстрацію місця проживання в електронній формі. У документі пояснюється різниця між поняттями.

Згідно з проєктом, місце проживання декларується в:

  • житлі, яке знаходиться в приватній власності;
  • житлі, призначеному для короткотермінового проживання (гуртожитках, військових частинах, спеціалізованому соціальному закладі, стаціонарному соціально-медичній установі і т.п.).

А місце проживання можна зареєструвати в житлі комунальної власності, що підлягає приватизації, і в службовому житлі.

У законі прописано перелік усіх необхідних документів і відомостей, необхідних для декларування/реєстрації місця проживання.

Забороняється вимагати для декларування або реєстрації місця проживання подання особою інших, ніж передбачених цим законопроєктом, документів.

У Міністерстві цифрової трансформації підкреслили, що ухвалений проєкт закону остаточно скасує "штамп про прописку" і паперову довідку про місце проживання до ID-картки.

"Замість ходіння декількома установами і місяця очікування — 10 хвилин на заповнення заяви та доба на його обробку. Також реєстрація не буде впливати на життєві ситуації на кшталт оформлення пенсії або одержання медичної допомоги", — запевнили в міністерстві.

Як скористатися послугою?

На порталі "Дія" громадянин може вибрати пункт "Реєстрація місця проживання" і заповнити заяву.

"Власник житла, де ви живете, підтвердить запит і дозволить зареєструватися в житлі, яке внесене до реєстру нерухомого майна. Дані про нове місце проживання автоматично з'являться в реєстрі, а зняття з попереднього місця також відбудеться автоматично. Послугу буде надано протягом доби", — повідомили в Мінцифри.

Нагадаємо, раніше глава Мінцифри Михайло Федоров пообіцяв, що до кінця року всі українці зможуть "носити" довідку про прописку в смартфоні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua