• USD 27.3
  • EUR 32.5
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Рада прийняла за основу законопроєкт про статус військовослужбовців для капеланів на Донбасі

Верховна Рада планує надати статус військовослужбовців капеланам на Донбасі

Верховна Рада
Верховна Рада
Реклама на dsnews.ua

Народні депутати 229 голосами "за" підтримали за основу відповідний законопроєкт №4626, передає "ДС".

Документ передбачає створення Служби військового капеланства і визначає її структуру, підпорядкування і загальну чисельність.

Закріплюється статус військових капеланів як військовослужбовців, що надає їм відповідні соціальні гарантії. Встановлюються вимоги до осіб, які можуть бути військовими капеланами.

Закон дає визначення поняттям "духовно-релігійні потреби", "задоволення духовно-релігійних потреб", "душпастирська опіка", "консультування командування з духовно-релігійних питань".

При цьому документ чітко розмежовує діяльність церкви і держави і визначає принципи, на яких здійснюється діяльність Служби військового капеланства. У законі прописано функціональні обов'язки військового капелана як військового.

Впроваджуються відповідні квоти конфесійного представництва відповідно до потреб особового складу з урахуванням поліконфесійності нашої держави.

Передбачено створення як дорадчих органів Міжконфесійних рад із питань військового капеланства при Міністерстві оборони та Міністерстві внутрішніх справ.

Нагадаємо, Єпіфаній іще в 2019 році просив Верховну Раду прийняти закон про військових капеланів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua