• USD 27.7
  • EUR 33.7
  • GBP 39.2
Спецпроєкти

Рада прирівняла цифрові паспорти до стандартних

Верховна Рада схвалила в другому читанні законопроєкт №4355 про продовження використання електронних паспортів

Додаток "Дія"
Додаток "Дія"
Реклама на dsnews.ua

"За" проголосували 302 народних депутата, передає "ДС" з посиланням на трансляцію засідання.

Закон дозволив відображення в електронній формі інформації, що міститься у паспорті громадянина в формі картки, в паспорті громадянина України для виїзду за кордон, а також в інших документах, у яких відображається інформація про реєстраційний номер облікової картки платника податків та/або про зареєстроване місце проживання (е-паспорт і е-паспорт для виїзду за кордон).

На цей час використання е-паспортів відбувається у рамках реалізації експериментального проекту, передбаченого постановою Кабінету міністрів від 15 квітня 2020 року.

"Проєкт є тимчасовим, що унеможливлює використання громадянами України е-паспорта і е-паспорта для виїзду за кордон після 2021 року", — підкреслюється у пояснювальній записці.

Прикінцевими положеннями передбачено, що закон набере чинності з 23 серпня 2021 року. Однак один з пунктів документу набере чинності з дня його опублікування.

Зазначимо, Рада прийняла цей закон за основу на початку лютого.

Як повідомляла "ДС", з 1 грудня Національний банк України дозволив банкам під час касових операцій приймати цифровий паспорт або закордонний цифровий паспорт у мобільному додатку "Дія".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua