• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Рада прийняла закон про корінні народи України. Росіяни туди не потрапили

Верховна Рада на засіданні 1 липня прийняла законопроєкт №5506 "Про корінні народи України"

Реклама на dsnews.ua

Народні депутати 331 голосом підтримали законопроєкт за основу і 325 голосами — в цілому, повідомляє "ДС".

Закон визначає правовий статус корінних народів України та встановлює правові гарантії на повне володіння всіма правами людини і основоположними свободами осіб, що належать до корінних народів України, що встановлені нормами міжнародного права, а також передбачені в Конституції та законах України.

Законом визначено поняття "корінний народ України — автохтонна етнічна спільнота, яка сформувалася на території України, є носієм самобутньої мови і культури, має традиційні, соціальні, культурні або представницькі органи, самоусвідомлює себе корінним народом України, становить етнічну меншість у складі її населення і не має власного державного утворення за межами України".

Корінними народами України, які сформувались на території Кримського півострову, є кримські татари, караїми, кримчаки.

Корінні народи України мають право на самовизначення в Україні, встановлюють свій політичний статус у межах Конституції та законів України, вільно здійснюють свій економічний, соціальний та культурний розвиток.

Законом корінним народам України визначені гарантії щодо правового захисту від будь-яких дій, направлених на: позбавлення ознак етнічної приналежності та цілісності як самобутніх народів, позбавлення культурних цінностей; виселення або примусове переміщення із місць компактного проживання в будь-якій формі; примусову асиміляцію або примусову інтеграцію в будь-якій формі; заохочення або розпалювання расової, етнічної чи релігійної ненависті, направленої проти них.

Законом серед основоположних прав корінних народів України гарантуються культурні, освітні, мовні та інформаційні права корінних народів України, права корінних народів України на сталий розвиток.

Законом також визначено правовий статус представницьких органів корінних народів України, їх ресурсного забезпечення, а також питання міжнародного представництва корінних народів України.

Як писала "ДС", 18 травня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект № 5506, згідно з яким корінними народами України на території Криму є кримські татари, караїми, кримчаки.

Держдума Росії назвала "образою історичної памʼяті" цю законодавчу ініціативу, яка виключає росіян з переліку корінних народів України, і заявила про "наслідки для існування України як держави". Президент РФ Володимир Путін порівняв законопроєкт з "практикою нацистської Німеччини".

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua