• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Рада прийняла закон про військові злочини, спростивши притягнення до відповідальності бойовиків

Верховна Рада прийняла закон про імплементацію норм міжнародного кримінального та гуманітарного права

Верховна Рада
Верховна Рада / facebook.com/verkhovna.rada.ukraine
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресцентру парламенту, передає "ДС".

За законопроєкт №2689 проголосували 248 народних депутатів.

Документ запроваджує принцип універсальної юрисдикції щодо агресії, геноциду, злочинів проти людяності та воєнних злочинів;

Він встановлює кримінальну відповідальність для військових командирів, осіб, що фактично діють як командири та інших начальників за будь-який злочин вчинений їх підлеглою особою якщо вони достовірно знали (свідомо припускали) або повинні були і могли знати про вчинення/намір вчинити такий злочин тощо.

Раніше зазначалось, що прийняття цього закону дозволить органам прокуратури і досудового розслідування здійснювати належну кримінальну правову кваліфікацію діянь, що мають місце на тимчасово окупованих територіях України, з наступним переслідуванням винних у вчиненні таких діянь.

"Вже понад сім років на території України триває збройний конфлікт, а правоохоронні та судові органи не можуть повною мірою оцінювати події у Криму та на Донбасі, як воєнні злочини та злочини проти людяності. Наприклад, такі злочини, як незаконне та насильницьке переміщення осіб, примушування до служби в збройних силах країни-окупанта, віроломні вбивства, використання "живих щитів", що мало місце під час захоплення Криму та інші будуть детально регламентовані кримінальним законодавством.

Прийняття цього законопроєкту – це можливість вести діалог з міжнародною спільнотою однією правовою мовою та важливий крок для зміни ситуації, прояв поваги до постраждалих від жорстоких дій держави-окупанта", — зазначив заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов у коментарі ZN.UA.

Нагадаємо, у четвер, 20 травня, народні депутати Верховної Ради прийняли в першому читанні проєкт закону №4284 про дерадянізацію українського законодавства, яким пропонується скасувати дію деяких нормативно-правових актів радянського періоду в Україні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua