• USD 39.7
  • EUR 43.1
  • GBP 50.4
Спецпроєкти

Рада закликала світ засудити дискваліфікацію фехтувальниці Харлан, яка не потисла руку росіянці

Верховна Рада України на засіданні 10 серпня закликала світ засудити незаконну дискваліфікацію фехтувальниці Ольги Харлан, яка не потисла руку росіянці

Реклама на dsnews.ua

Про це народний депутат від партії "Голос" Ярослав Железняк повідомив у Telegram-каналі, передає "ДС".

У зверненні до парламентів та урядів демократичних держав світу, олімпійського комітету, міжнародних спортивних федерацій про засудження незаконної дискваліфікації Ольги Харлан Верховна Рада рішуче засудила рішення Міжнародної федерації фехтування про дискваліфікацію української спортсменки та закликала повністю скасувати дискваліфікацію Ольги Харлан та офіційно принести їй вибачення.

Окрім того, в постанові міститься вимога притягнути до відповідальності всіх осіб, причетних до ухвалення рішення про дискваліфікацію Ольги Харлан, а також назавжди дискваліфікувати російську спортсменку Анну Смірнову, яка вимагала потиснути їй руку.

"Ольга Харлан намагалась показати усій міжнародній спортивній спільноті, що участь у міжнародних спортивних заходах представників країни-терориста, країни-агресора, яку очолює міжнародний злочинець Володимир Путін, ордер на арешт якого виданий Міжнародним судом в Гаазі, злочини якого підтримує переважна більшість російських громадян, є аморальною і неприпустимою", — наголосили нардепи.

Як писала "ДС", 27 липня Міжнародна федерація фехтування вирішила зняти українську шаблістку Ольгу Харлан з чемпіонату світу після відмови потиснути руку росіянці Ганні Смирновій.

Ольга Харлан звернулася до українців та заявила, що мала так вчинити через поклик серця.

На дискваліфікацію відреагував радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.

Федерація фехтування України готувала протест на дискваліфікацію Харлан.

Міжнародний олімпійський комітет закликав спортивні федерації делікатніше підходити до вирішення конфліктів між українськими та російськими й білоруськими атлетами, які виступають під нейтральним прапором.

Крім того, 28 липня стало відомо, що Міжнародний олімпійський комітет ухвалив рішення автоматично кваліфікувати Харлан на Олімпійські ігри-2024 у Парижі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua