• USD 28.3
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Рада провалила голосування за пропозиції Зеленського до закону про держслужбу

Реклама на dsnews.ua

Верховна Рада провалила три з пʼяти пропозицій президента Володимира Зеленського до закону "Про державну службу" щодо кандидатського резерву

Документ було повернуто до профільного комітету, інформує "ДС".

За першу пропозицію Зеленського всього 211 нардепів з 226 необхідних віддали голоси. За другу – 178. За третю пропозицію проголосували 260 нардепів, за четверту – 163, а за пʼяту – 221 народний обранець. 229 нардепів проголосували за те, щоб повернути документ до комітету, повідомив портал Depo.ua.

Закон №3490 передбачав, що кандидатським резервом буде інформаційна система (база), що містить відомості про кандидатів на посади державної служби, які успішно пройшли всі етапи оцінювання під час конкурсного відбору, результати проведення оцінювання професійних компетентностей таких кандидатів та оголошені конкурси на посади державної служби.

Кандидат, інформація про якого міститься в інформаційній системі (базі) кандидатського резерву, через особистий кабінет на Єдиному порталі вакансій державної служби автоматично запрошується до участі у конкурсах на інші посади державної служби, якщо його професійна компетентність відповідає вимогам до таких посад. Інформація щодо таких кандидатів також може надаватися на відповідні запити державних органів.

Кандидат на зайняття посади державної служби може використовувати інформаційну систему (базу) кандидатського резерву для підбору посад, на які оголошено конкурс, відповідно до компетентностей, якими він володіє.

Законом пропонувалося встановити однорічний строк перебування в базі кандидатського резерву інформації щодо відповідних кандидатів (з дати оприлюднення інформації про переможця конкурсу або про відсутність переможця конкурсу).

Як писала "ДС", Офіс президента намагався через Кабмін призначити батькові президента Олександру Зеленському довічну стипендію. Проєкт відповідного указу глави держави було відхилено.

    Реклама на dsnews.ua