• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Рада розгляне законопроект про курс на НАТО та ЄС 18-21 вересня

Реклама на dsnews.ua
Верховна Рада розгляне зміни до Конституції щодо куса України на НАТО та ЄС наступного пленарного тижня 18-21 вересня

Про це повідомив спікер парламенту Андрій Парубій, передає "ДС" з посиланням на прес-службу апарату Ради.

"Зміни до Конституції можуть бути розглянуті вже на наступному пленарному тижні", - зазначив він.

Крім того, він додав, що закріплення цього положення в Конституції дає гарантію, що ніколи більше не повториться ситуація, яка була в 2010 році, коли можна змінити закон і тим самим повністю змінити вектор розвитку країни.

"Внесення до Конституції цього положення передбачає набагато більш складну і набагато більш важку процедуру - необхідно триста голосів і кілька сесій, як мінімум дві. Одночасно це дає досить тверді гарантії, що нікому не вдасться змінити зовнішньополітичний вектор нашої держави", - підсумував Парубій.

Він зазначив, що після першого голосування за зміни в Конституцію проект закону буде направлено в Конституційний суд України.

"Нагадаю, це тільки перший етап, тому що перше голосування передбачає направлення в Конституційний суд, потім Конституційний суд дає свої висновки, відбувається друге голосування, де необхідно 226 голосів, і потім на наступній сесії, повинно бути голосування в 300 голосів", - сказав спікер і додав, що зробить все можливе, щоб якомога швидше пройти всі етапи і вирішити це питання.

    Реклама на dsnews.ua