• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

Рада прийняла закон про ринок землі

Реклама на dsnews.ua
Верховна Рада у другому читанні прийняла закон №2178-10 про обіг земель сільськогосподарського призначення

Документ підтримали 259 нардепів, передає "ДС".

Закон, зокрема, вносить зміни до Земельного кодексу, згідно з яким набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення можуть громадяни України, юридичні особи України, які створені і зареєстровані за законодавством України, учасниками (акціонерами, членами яких є лише громадяни України і держава, і/або територіальні громади, а також територіальні громади і держава.

Право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення може також набуватися банками тільки в порядку звернення стягнення на них як на предмет застави. Такі земельні ділянки мають бути відчужені банками на земельних торгах протягом двох років з дня набуття права власності.

Іноземцям, особам без громадянства та юридичним особам заборонено купувати частки в статутному (складеному) капіталі, акції, паї, членство в юридичних особах (крім як у статутному (складеному) капіталі банків), які є власниками земель сільськогосподарського призначення. Рішення про дозвіл іноземцям купувати землю може бути прийнято тільки на всеукраїнському референдумі.

При будь-яких умовах, у тому числі в разі схвалення на референдумі рішення, забороняється придбання права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення:

1) юридичними особами, учасниками (акціонерами, членами) або кінцевими бенефіціарами яких є особи, що не є громадянами України - на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, земельні ділянки сільськогосподарського призначення, виділені в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв), та які розташовані ближче 50 кілометрів від державного кордону України (крім державного кордону України, яка проходить по морю);

2) юридичними особами, учасниками (акціонерами, членами) або кінцевими бенефіціарами яких є громадяни держави, визнаного Україною державою-агресором або державою-окупантом;

3) особами, які належать або які належали до терористичних організацій;

4) юридичними особами, учасниками (акціонерами, членами) або кінцевими бенефіціарами яких є іноземні держави;

5) юридичними особами, в яких неможливо встановити бенефіціарного власника (контролера);

6) юридичними особами, бенефіціарні власники (контролери) яких зареєстровані в офшорних зонах;

7) фізичними та юридичними особами, стосовно яких застосовані санкції;

Крім того, загальна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності громадянина не може перевищувати 10 тис. гектарів. Загальна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності юридичної особи (крім банків) не може перевищувати загальної площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які можуть перебувати у власності всіх її учасників (членів, акціонерів), але не більше 10 тис. га.

Зазначимо, раніше президент Володимир Зеленський закликав прийняти цей закон, так як це дозволить Україні відновити співпрацю з фінансовими організаціями та уникнути глибокої економічної кризи і дефолту.

    Реклама на dsnews.ua