• USD 39.8
  • EUR 43.3
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

Рада схвалила законопроєкт, який дозволяє мобілізуватися до ЗСУ деяким категоріям увʼязнених

Народні депутати проголосували у другому читанні за законопроєкт, який дає дозвіл деяким категоріям увʼязнених мобілізуватися до лав Збройних сил України

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

 Про це повідомляють народні депутати Олексій Гончаренко,  Ярослав Железняк та Ірина Геращенко, передає "ДС".

Законопроєкт  №11079-1 підтримали 279 парламентарів. 

Зазначається, що не будуть мобілізовані засуджені за умисне вбивство, зґвалтування, сексуальне насильство та за злочини проти основ національної безпеки. Також корупціонерам не дозволять замінити покарання на можливість воювати.

Водночас, за словами Геращенко, у законі залишалася норма про дозвіл на умовно-дострокове звільнення для засуджених за умовне вбивство.

Раніше у парламенті пояснювали, що документ пропонує надавати можливість залучатися до військової служби тим, кому присудили обмеження або позбавлення волі за нетяжкими статтями.

На думку авторів, це дозволить створити додаткові можливості для комплектування ЗСУ та дасть додаткову мотивацію ув'язненим "до виправлення та виконання обов’язку з відсічі збройної агресії проти України".

Законопроєкт передбачає:

  • Зміни до Кримінального кодексу щодо умовно-дострокового звільнення людей для їх участі у військовій службі за контрактом і встановлення відповідальності за ухилення від такої служби.
  • Зміни до Кримінального процесуального кодексу, щоб суд міг приймати рішення про умовно-дострокове звільнення людей для їх участі у військовій службі за контрактом, а також звертатися до виконання судових рішень з цього питання.
  • Зміни до Кримінально-виконавчого кодексу, щоб врегулювати порядок умовно-дострокового звільнення від покарання людей для їх участі у військовій службі за контрактом.
  • Зміни до закону про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі, щоб командири військових частин були відповідальні за адміністративний нагляд за людьми, які умовно-достроково звільнені для військової служби за контрактом.
  • Зміни до закону про військовий обов’язок і військову службу, щоб встановити особливості прийняття, проходження та звільнення з військової служби людей, умовно-достроково звільнених для військової служби за контрактом, а також вирішити питання їх соціального та правового захисту.

Нагадаємо, Верховна Рада продовжила дію воєнного стану та мобілізацію до 11 серпня.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua