• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Рада ухвалила законопроєкт Зеленського про банкрутство під час карантину

Верховна Рада на засіданні 1 червня підтримала за основу президентський законопроєкт №4220, який запроваджує зміни у процедурі банкрутства на період карантину

Реклама на dsnews.ua

Документ підтримали 314 народних обранців, інформує "ДС".

Президент ініціював зміни до Кодексу про процедури банкрутства, оскільки через карантин затягується провадження у справах про банкрутство. Тимчасово, на період дії карантину, збори (комітет) кредиторів може проводитися у режимі відеоконференції.

Проєкт передбачає, що для підтвердження особи та повноважень учасника зборів (комітету) кредиторів надаються документи, що підтверджують особу та його повноваження, засвідчені електронним цифровим підписом. А якщо учасник не має ЕЦП, то підтвердження його особистості здійснюється у порядку, визначеному законом про Єдиний державний демографічний реєстр.

У законопроєкті прописано, що збори (комітет) кредиторів можна проводити шляхом опитування. Ініціатор опитування посилає усім учасникам зборів запит з проєктом рішення щодо запропонованого питання (питань). У такому запиті вказана адреса, на яку учасники опитування повинні направити свою відповідь, і термін для надання відповіді.

Відповідно до закону, суд за клопотанням комітету кредиторів, кредитора, арбітражного керуючого або за власною ініціативою може продовжити терміни проведення попереднього засідання суду у справі про банкрутство.

Положення, які стосуються мораторію на банкрутство під час карантину, пропонують вилучити з кодексу.

Нагадаємо, проєкт закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання окремих питань процедур банкрутства на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19"

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua