• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Рада відмовилася знижувати податки для грального бізнесу

Верховна Рада відправила на повторне перше читання законопроєкт №2713-д, який передбачає внесення змін до Податкового кодексу, що дозволяють знизити податки для грального бізнесу

Реклама на dsnews.ua

Законопроєкт в першому читанні підтримало 217 нардепів при необхідних 226. При цьому за направлення документа на повторне перше читання проголосували 229 парламентаріїв, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

Цей документ спрямований на збалансування ліцензійних платежів і податкового навантаження на ринок грального бізнесу, що сприятиме залученню інвестицій в Україну, витісненню нелегального ринку легальними видами діяльності в сфері організації та проведення азартних ігор.

Документ визначає порядок і ставки оподаткування діяльності з організації та проведення азартних ігор і лотерей. Пропонується встановити єдину ставку податку на дохід (валовий ігровий дохід) від організації і проведення азартних ігор і випуску та проведення лотерей — 10%.

Крім податку на дохід, законопроєктом передбачається, що суб'єкти господарювання будуть платити також податок на прибуток за загальною ставкою 18%.

При здійсненні організаторами азартних ігор іншої діяльності передбачається нарахування і сплата ними податку на прибуток за базовою (основною) ставкою податку.

У той же час проєктом закону передбачається, що великі виграші (більше восьми мінімальних заробітних плат) підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб та військовим зборов. На думку авторів закону, це буде додатковим стимулом для виведення з тіні ринку грального бізнесу, оскільки сьогодні передбачено оподаткування всіх виграшів незалежно від суми.

Також пропонується скасувати потрійну плату за ліцензії на здійснення діяльності з організації та проведення букмекерської діяльності, на здійснення діяльності з організації та проведення азартних ігор казино в Інтернеті, а також за ігровий автомат, але не вводити нульову ставку податку на дохід.

Як писала "ДС", першу ліцензію на ведення грального бізнесу в Україні продали за більш ніж 23 млн грн.

2 березня Комісія з регулювання азартних ігор і лотерей видала першу ліцензію на організацію та здійснення букмекерської діяльності.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua