• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Рада заборонила АРМА продавати "злочинні" нерухомі активи без рішення суду

Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроєкт №5141, який підсилює гарантії прав українських та іноземних інвесторів при взаємодії з Національний агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА)

facebook.com/verkhovna.rada.ukraine
Реклама на dsnews.ua

Документ підтримали 322 народних депутата, передає "ДС".

Згідно з пояснювальною запискою, законопроєкт створює умови для належної взаємодії між учасниками кримінального провадження з метою забезпечення Нацагентством ефективного управління активами і збереження і/або збільшення їх економічної вартості.

Законопроєкт передбачає заборону на продаж нерухомого майна без рішення суду. АРМА не зможе передати нерухоме майно для реалізації без згоди власника до винесення обвинувального вироку суду, що набрав законної сили, або іншого судового рішення.

Однак рухоме майно може бути передано для реалізації без угоди власника за рішенням слідчого судді, суду при наявності хоча б однієї з таких підстав: 1) майно піддається швидкому псуванню; 2) майно швидко втрачає свою вартість; 3) витрати на зберігання рухомого майна протягом одного календарного року становлять понад 50% його вартості.

Також уточнена процедура зберігання та управління майном.

Як повідомляла "ДС", раніше Верховній Раді рекомендували прийняти законопроект №5141, який забороняє АРМА продавати майно без рішення суду.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua