• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Рада закріпить за Держкосмосом спеціальний статус

Верховна Рада підтримала за основу законопроєкт №5017, який надасть Державному космічному агентству України спеціальний статус

Верховна Рада
Верховна Рада / facebook.com/verkhovna.rada.ukraine
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчить трансляція засідання українського парламенту, передає "ДС".

"За" проголосували 260 нардепів. Проект закону прийняли без обговорення.

Закон пропонує чітко розмежувати повноваження між Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості, Міністерством оборони та Держкосмосом.

У законі прописані повноваження агентства:

  • державний нагляд (контроль) за дотриманням субʼєктами космічної діяльності України приватної форми власності законодавства про космічну діяльність;
  • створення й експлуатація наземного і космічного сегментів супутникових систем звʼязку, мовлення та дистанційного зондування Землі, контролю і аналізу космічної обстановки, координатно-часового та навігаційного забезпечення;
  • експлуатація, підтримка і вдосконалення обʼєктів космічної діяльності;
  • розробка і функціонування Системи сертифікації космічної техніки України.

Документ встановлює спеціальний статус Держкосмосу. Однак його пропонують залишити в структурі Кабінету міністрів під курируванням профільного віце-премʼєр-міністра з питань стратегічних галузей промисловості.

Агентству нададуть відповідний статус і право формувати політику в космічній галузі держави, а також розпоряджатися підприємствами космічної галузі.

Зазначимо, антикорупційний комітет ВР прийшов до висновку, що законопроєкт №5017 не містить ризиків корупції. Комітет з питань економічного розвитку рекомендував прийняти його за основу.

Нагадаємо, Україна протягом пʼяти років має намір вступити до Європейського космічного агентства та побудувати власний космодром.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua