• USD 28.2
  • EUR 34.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Рада заборонила продаж електронних сигарет українцям, які не досягли 18 років

Реклама на dsnews.ua

Верховна Рада України прийняла закон, що забороняє продаж електронних сигарет особам, які не досягли 18 років. Закон вступає в силу з 1 січня 2021 року

Так, закон №3628 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження обігу підакцизних товарів, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння і посилення контролю за продажем таких товарів" підтримали 309 нардепів, передає "ДС".

Зокрема, документом вносяться зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення. Ними передбачено за порушення правил торгівлі електронними сигаретами і рідинами, використовуваними в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння штраф від 200 до 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.

За торгівлю електронними сигаретами, рідинами, використовуваними в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння з рук, з лотків, у приміщеннях або на територіях, заборонених законом, передбачений штраф від 400 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.

Такоже закон обмежує використання електронних сигарет. Зокрема, на час проведення масових заходів сільські, селищні та міські ради в межах відповідної адміністративної території можуть заборонити або обмежити споживання пива (крім пива у пластиковій тарі), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, куріння тютюнових виробів і використання електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння.

Законом заборонено продаж пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння особам, які не досягли 18-річного віку; в приміщеннях і на території навчальних закладів, закладів охорони здоров'я (крім ресторанів, розташованих на території санаторіїв); у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, що здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, а також у відповідних відділах (секціях) універсальних торговельних організацій; у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі); у місцях проведення спортивних змагань за участю дітей; з торгових автоматів; на полицях самообслуговування (крім тютюнових виробів у блоках та алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, пива); поштучно (для тютюнових виробів, крім сигар); у споживчих упаковках, що містять менше 20 сигарет; з рук; у не визначених для цього місцях торгівлі.

Також забороняється продаж товарів дитячого асортименту, що імітують тютюнові вироби або електронні сигарети, пристрої для споживання тютюнових виробів без їх згоряння.

Як зазначається, закон вступає в силу з 1 січня 2021 року, крім ряду положень, які набирають чинності через 18 місяців з дня набрання чинності цим законом.

Нагадаємо, раніше Кабмін запропонував включити для цілей оподаткування тютюнові вироби для електричного нагріву у визначення поняття "тютюнові вироби", а також врегулювати повноваження Державної податкової служби та Державної митної служби з контролю за оборотом таких виробів.

    Реклама на dsnews.ua