• USD 39.9
  • EUR 43.3
  • GBP 50.9
Спецпроєкти

Рада зробила крок до відновлення е-декларування

Верховна Рада 299 голосами народних депутатів ухвалила у першому читанні законопроєкт № 9534 про відновлення е-декларування

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк, передає "ДС".

"Законопроєкт передбачає, що особи, які у 2022–2023 роках не подали декларацію, мають це зробити не пізніше 90 календарних днів із дня набрання чинності законом. Винятком є лише військовослужбовці та члени їхньої родини, а також ті, хто перебуває на тимчасово окупованій території чи в зоні бойових дій", — зазначила Шуляк.

За її словами, такі особи мають подати декларацію протягом 90 днів:

  • із дня визначення дати завершення бойових чи тимчасової окупації для території, де перебуває людина;
  • із дня повернення до пункту постійної дислокації чи місця постійної роботи;
  • із дня припинення повноважень чи переведення на посади, які не передбачають безпосередньої участі у бойових діях;
  • із дня припинення або скасування воєнного стану.

Нардеп наголосила, що до припинення або скасування воєнного стану декларації будуть відображатися у відкритому доступі у Єдиному державному реєстрі декларацій, але без деяких даних.

"Йдеться про реєстраційний номер облікової картки платника податків або номер паспорта громадянина України, місце проживання, дату народження. місцезнаходження об’єктів, які наводяться в декларації, номера рахунку в банківській чи іншій фінансовій установі, відомості про населені пункти, де розташовані об’єкти, які зазначаються у декларації, або де розташоване місце фактичного проживання, зареєстроване місце проживання, ПІБ всіх інших осіб зазначених у декларації, крім суб’єкта декларування", — повідомила Шуляк.

Вона додала, що законопроект також відновлює спеціальні перевірки, які були припинені на час дії воєнного стану. Це стосується і тих осіб, які були призначені на посади без них.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua