• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Радбез ООН не буде транслювати "засідання" за участі представників "ЛДНР"

Реклама на dsnews.ua

Завдяки принциповій позиції партнерів України у Раді Безпеки ООН так зване засідання за участі представників невизнаних "ДНР" і "ЛНР", яке лобіює Росія, не буде транслюватися на офіційних ресурсах ООН

Про це йдеться у заяві Української делегації у Тристоронній контактній групі, інформує "ДС".

Офіційні представники Російської Федерації та низка російських ЗМІ намагаються забезпечити резонансний супровід події, яку вони анонсували як першу участь у засіданні Ради Безпеки ООН представників "ЛНР" та "ДНР", зазначали в делегації.

"Наша позиція:

1. Формула Арріа, за якою російські представники намагаються провести це засідання, — це неформальне засідання без додержання процедури, використання права вето тощо.

2. Проводиться таке засідання за межами приміщень РБ ООН.

3. Голова РБ своїх функцій не виконує.

4. Звіти, протоколи не складаються, присутні лише перекладачі. 

5. На ці засідання запрошуються зазвичай ті, хто не має права чи можливості брати участь в офіційних засіданнях РБ, — громадський сектор, вчені, правозахисники, представники меншин, інші недержавні суб‘єкти. 

6. Якщо раніше для таких засідань потрібна була фізична присутність і таким чином доступ недержавних суб‘єктів чи просто провокаторів був обмежений, то під час пандемії COVID це робиться в форматі відеоконференції, і з’являється можливість показати по відео будь-кого", — йдеться у заяві.

В Українській делегації зазначили, що російські представники "вже встигли звинуватити Францію та ФРН у "підігруванні Україні" та поставили під сумнів здатність цих країн виступати посередниками у Нормандському форматі".

Втім, за даними міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, "засідання бойкотуватиме не лише Україна, а й США, Сполучене Королівство, Франція, ФРН, Естонія та Бельгія, тобто всі, окрім РФ, країни-учасниці ОБСЄ, що входять сьогодні до Радбезу".

"Це важливий сигнал, адже ОБСЄ бере участь у переговорному процесі в рамках ТКГ. Завдяки принциповій позиції наших партнерів в РБ ООН, російську PR-акцію навіть не транслюватимуть на офіційних ресурсах ООН. Це чітка відповідь на спроби РФ маніпулювати міжнародними майданчиками та форматами задля поширення своєї пропаганди", — підкреслюється у заяві. 

На думку української сторони, російська спроба провести гучний захід з легітимізації організацій, які вважаються терористичними, означає наступне:

1. Особи, які відповідають в РФ за зовнішню політику, розуміють ступінь своєї відповідальності за лише часткове виконання, а, може, і зрив минулорічних домовленостей у Парижі на вищому рівні у Нормандському форматі. 09 грудня їм виповнюється рік.

2. Ці особи намагаються перекласти власну провину на Україну, Францію та ФРН.

3. Такі спроби провалюються раз за разом і здатні привести лише до зміцнення зв’язків між державами та міжнародними організаціями, яких намагається звинуватити РФ.

"Проведення до кінця поточного року нової зустрічі на вищому рівні у Нормандському форматі, яка б підбила підсумки спроб виконати домовленості, досягнуті за результатами Паризького саміту у грудні 2019 року, та на якій було б обговорено плани щодо подальшого їх виконання, залишається єдиною можливістю для РФ запобігти міжнародній ізоляції та виконати домовленості, щодо яких вона взяла на себе відповідальність на вищому рівні", — резюмували в Українській делегації для участі у ТКГ.

Як писала "ДС", представники невизнаних "ДНР" і "ЛНР", які контролюються Росією, стверджують, що виступлять на засіданні Ради Безпеки ООН. Народний депутат фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко зазначив, що захід не має ніякого відношення до Радбезу, але ігнорувати чергову провокацію Росії не можна.

    Реклама на dsnews.ua