• USD 36.6
  • EUR 38.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Рада розгляне правовий статус Національного військового кладовища

Реклама на dsnews.ua

Кабінет міністрів вніс у Верховну Раду законопроєкт №4225, яким пропонують визначити правовий статус Національного військового меморіального кладовища

Про це свідчать дані на сайті українського парламенту, передає "ДС".

Відповідно до закону, Національне військове меморіальне кладовище є об'єктом права державної власності і не підлягає приватизації або передачі в оренду.

Питання про відвід земельної ділянки для розміщення на ньому такого кладовища вирішується відповідно до Земельного кодексу.

Замовником будівництва меморіального кладовища є центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері соціального захисту ветеранів війни. Його будівництво здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.

При цьому порядок організації поховань та перепоховань на території Національного військового меморіального кладовища визначає Кабінет міністрів.

Витрати на поховання померлих на території такого кладовища здійснюються за рахунок коштів держбюджету.

У проєкті прописано, що зразок намогильних споруд і меморіальних табличок, що встановлюються на території кладовища, затверджує уряд.

При цьому в разі осквернення могил або намогильних споруд відшкодовують матеріальні збитки за рахунок коштів держбюджету з подальшим їх відшкодуванням за рахунок винних осіб відповідно до закону.

Утримання в належному стані і охорона такого кладовища забезпечується за рахунок коштів держбюджету.

    Реклама на dsnews.ua