• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Раді пропонують зібратися на позачергове засідання заради звернення до Конгресу США

Народний депутат фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко ініціював скликання позачергового засідання Верховної Ради для прийняття звернення до Конгресу США щодо надання Україні статусу Основного союзника США поза НАТО

УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Ініціативу наразі підтримали 42 парламентарі, інформує "ДС".

"Наразі ризик подальшої ескалації Росією на фронті та на наших кордонах дещо спав, зважаючи на підготовку зустрічі Байдена і Путіна. Ми ж маємо цей час використати з максимальною користю для нашої національної безпеки", — написав Гончаренко у себе в Telegram.

Нардеп переконаний, що Україна має "всі можливості, щоб отримати статус MNNA".

"Наприклад, сьогодні з візитом у Києві голова Держдепу Ентоні Блінкен. Потрібно активно ініціювати цей процес. І такими діями буде прийняття відповідного звернення Верховної Ради", — додав Гончаренко.

Напередодні ввечері, 5 травня, Ентоні Блінкен прибув до України. Київ стане першою європейською столицею, яку держсекретар США відвідає з повноцінним двостороннім візитом. Окрім Кулеби, Блінкен зустрінеться із президентом Володимиром Зеленським та премʼєр-міністром Денисом Шмигалем. 

"Ми прагнемо зміцнити партнерство з Україною. Це буде важлива можливість обговорити тривалу агресію Росії, наголосити на необхідності збереження темпів реформ і зосередження уваги на них з нашими українськими партнерами", – зазначив Блінкен у себе в Twitter.

Під час візиту буде йти мова про посилення політичної та оборонної підтримки України. Також планується обговорити взаємодію у сфері торгівлі та інвестицій. 

У США заявили, що візит має на меті підкреслити непохитну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України в умовах постійної агресії Росії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua