• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Раді запропонували обмежувати свободу і штрафувати за брехню в декларації

Реклама на dsnews.ua

До Верховної Ради внесено законопроект, який передбачає введення відповідальності за недостовірне декларування та за відсутність декларації

Автором законопроекту №4460-д стала група народних депутатів на чолі з членом фракції "Слуга народу" Денисом Монастирським, повідомляє "ДС".

Документом пропонується внесення змін до ст.1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення, які уточнюють суб'єктів даного правопорушення. Якщо відомості в декларації будуть відрізнятися від достовірних на суму від 100 до 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, то передбачається адміністративне стягнення.

Наслідком прийняття законопроекту буде виключення з Кримінального кодексу ст.3661 (декларування недостовірної інформації). Нова ст.3662 (декларування недостовірної інформації) передбачає кримінальну відповідальність у разі, якщо задекларовані відомості відрізняються від достовірних на суму від 500 до 4 000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб у вигляді штрафу від 2500 до 3 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Також може бути застосоване покарання у вигляді громадських робіт від 150 до 240 годин з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Більш того, якщо відомості в декларації відрізняються від достовірних на суму понад 4 тисяч прожиткових мінімумів для працездатних осіб, то передбачений штраф від 3 000 до 5 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт від 150 до 240 годин. Також стаття передбачає обмеження волі на строк до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Також пропонується введення кримінальної відповідальності за неподання декларації у вигляді штрафу від 2 500 до 3 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт від 150 до 240 годин з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Крім того, зміни пропонується внести і до Кримінального процесуального кодексу України. Передбачається, що кримінальні провадження за статтями про недостовірне декларування будуть підсудні Вищому антикорупційного суду, а досудове розслідування здійснюватимуть детективи Національного антикорупційного бюро України.

Як повідомляла "ДС", спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що серед депутатів є три позиції по рішенню Конституційного Суду про невідповідність Основному закону низки повноважень антикорупційних органів.

    Реклама на dsnews.ua