• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Радуцький повідомив, коли вакцина проти коронавірусу потрапить до України

Реклама на dsnews.ua

Вакцина від коронавірусу в рамках ініціативи COVAX може зʼявитися в Україні вже з 1 березня 2021 року 

Про це заявив голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, інформує "ДС".

"За глобальною ініціативою COVAX ми маємо отримати вакцину приблизно 1 березня 2021 року", — сказав він в ефірі ток-шоу "Право на владу" 

Радуцький нагадав, що відповідно до домовленостей із COVAX, Україна отримає 8 млн доз вакцини. Цією кількістю планується вакцинувати 4 млн осіб, адже препарат вводиться два рази. Пріоритетними групами, які отримають вакцину, будуть медики, освітяни, військові, люди із супутніми хворобами. 

Разом з тим голова парламентського комітету вважає, що Україні потрібно вакцинувати мінімум 17-18 млн громадян. "Лише тоді можна говорити про переривання ланцюга передачі коронавірусу", — підкреслив він.

Радуцький зазначив, що для придбання вакцини не в рамках COVAX потрібно, щоб нардепи внесли правки до проєкту бюджету. Це б дозволило знайти кошти для її придбання. 

"Максимально Україна буде забезпечувати цю вакцину безоплатно, не безкоштовно, немає безкоштовного у світі нічого. 4 млн українців вже мають можливість провакцинуватися безкоштовно. Ми чекаємо, зі слів COVAX, 4 млн доз із 1 березня", — сказав голова профільного комітету. 

За його словами, ДП "Медичні закупівлі", має провести перемовини із виробниками вакцин. 

    Реклама на dsnews.ua