• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Рашисти вирішили "помітити" Херсон пам’ятником Катерині Другій

Російські окупанти збираються встановити в захопленому Херсоні пам’ятник російській імператриці Катерині ІІ

Окупанти збираються встановити в Херсоні пам’ятник Катерині Другій
Окупанти збираються встановити в Херсоні пам’ятник Катерині Другій / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у зверненні колаборанта Володимира Сальдо, який призначений головою окупаційної адміністрації Херсонської області, до адміністрації президента РФ, передає "ДС".

"Керівництво військово-цивільної адміністрації Херсонської області, підтримуючи ініціативу жителів Херсона з увічнення пам’яті засновниці міста Катерини ІІ, чиїм іменним указом 244 роки тому було засноване місто, звертається по допомогу і підтримку у створенні пам’ятника великої імператриці в Херсоні", — сказав Сальдо.

Звернення скерували до помічника голови адміністрації президента РФ Володимира Мединського, який захоплюється історією. 

До звернення Сальдо не додав жодних доказів соціологічного опитування абощо стосовно підтримки суспільством пам’ятника імператриці іншої держави.

Зазначимо, нинішні території Херсонської області в другій половині XVIII століття належали до регіону Дикого Поля, в якому панували козаки-запорожці. Окрім того, поблизу сучасного місцерозташування Херсона знаходилась й Олешківська Січ – центр політичного, військового й економічного життя низового козацтва.

У 1775 році російська імператриця Катерина ІІ розпустила останню Січ й заарештувала кошового отамана Петра Калнишевського. Території Дикого Поля вона анексувала та направила російських аристократів та переселенців з Балкан заселяти неосвоєні терени. Ці території дістали назву "Новоросія". У 1783 році Російська імперія анексувала Кримський півострів, зруйнувавши Кримський ханат у Бахчисараї.

Нагадаємо, 18 червня на проспекті Адмірала Сенявіна у Херсоні вибухнула автівка колаборанта, начальника виправної колонії Євгена Соболєва. Окупанти кажуть, що це робота "українських партизанів".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua