• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Розгляд мовного закону до КСУ затягнеться: названі причини

Реклама на dsnews.ua
Строки розгляду справи про відповідність Конституції закону "Про державну мову" поки складно спрогнозувати, суддям Конституційного суду для прийняття рішення одного тижня недостатньо

В КСУ прогнозують, що тільки відкриті засідання розтягнуться на кілька днів, передає "ДС".

Зокрема, вже цього тижня стало відомо про двох засідання, які заплановані на 7 і 9 липня, повідомили джерела "РБК-Україна" в КСУ.

"Рішення не буде прийнято сьогодні - це стовідсотково. Оскільки продовження розгляду цієї справи у відкритому засіданні 9 липня", - повідомив співрозмовник агентства.

Конституційний суд повинен дослідити всі докази і перейти до закритої частини пленарного засідання. Офіційно поки що невідомо, коли буде призначено закрите засідання.

"Якщо встигнуть дослідити всі матеріали, тоді перейдуть до закритої частини для прийняття рішення. Але, на мою думку, на цьому тижні рішення ще не ухвалено в цій справі", - додало джерело.

Як повідомляла "ДС", КСУ сьогодні, 7 липня, почав розглядати конституційність мовного закону. Справу розглядає Велика палата Конституційного суду України на пленарному засіданні у формі усного виробництва.

Нагадаємо, в червні 2019 року 51 депутат Верховної Ради звернувся до Конституційного суду з проханням визнати неконституційним закон про функціонування української мови.

Крім того, раніше спікер ВР Дмитро Разумков заявив, що закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" треба міняти. Ця заява викликала протести в суспільстві.

    Реклама на dsnews.ua