• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Розгоном мітингів в Білорусі займаються ексберкутівці, які втекли з України, — ЗМІ

Реклама на dsnews.ua

Серед бійців білоруського ОМОНу, які займаються жорстокими розгонами мирних акцій протесту, ідентифікували колишніх співробітників спецпідрозділу "Беркут", які втекли з України після Революції Переваги

Імена кількох упізнаних "беркутівців" призводить білоруське видання "Новы час", інформує "ДС".

Так, був ідентифікований ексберкутівець Анатолій Примак. Його знайшли на фотографії зі змагань з рукопашного бою серед співробітників міліції, що проходили в Мінську в січні 2017 року. Тоді державне видання "СБ. Білорусь Сегодня" писало про нього як про співробітника мінського ОМОНу.

Анатолій Примак — крайній праворуч
Анатолій Примак — крайній праворуч
Анатолій Примак — справа
Анатолій Примак — справа

Ім'я Примака 6 березня було помічено в справі Центрального районного суду Мінська. Він був викликаний до суду в якості свідка у справі білоруського громадського активіста Миколи Дід.

Серед контактів Примака в соцмережах вдалося виявити ще одного ексберкутівця в рядах ОМОНу — Дмитра Анцупова.

Дмитро Анцупов
Дмитро Анцупов

Його фото на нараді мінських силовиків було опубліковано в 2018 році в державному виданні "СБ. Білорусь Сегодня". Анцупов також був присутній на іспиті на право носіння чорного берета бійцями ОМОНу — його вдалося впізнати на відео державного телеканалу "СТВ".

Дмитро Анцупов на нараді
Дмитро Анцупов на нараді
Анцупов на іспиті на право носити "чорний берет"
Анцупов на іспиті на право носити "чорний берет"

26 жовтня з'явилася інформація про те, що Анцупов є інспектором відділу спеціальної підготовки ОМОН в Мінську. У соцмережах Анцупов прославляє російських окупантів, найманців і сепаратистів.

Раніше, в 2017 році, на службі білоруської міліції були виявлені троє ексберкутівців: Микола Стахарняк, Сергій Гавриляк та Сергій Панасенко. Всі вони — співробітники ОМОНу Мінміськвиконкому.

Як повідомляла "ДС", у 2017 році в мережі з'явилося відео, як колишній командир "Беркута" Сергій Кусюк, підозрюваний у розстрілі людей під час Майдану, керував розгоном мітингу в Москві.

Пізніше ще один колишній боєць "Беркута", який втік з України, був помічений під час розгону мітингу в Москві.

    Реклама на dsnews.ua