• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

Разумков: Бундестаг має визначитися з Голодомором, а Маас — із загиблими українцями

Реклама на dsnews.ua

Рішення про визнання Бундестагом Голодомору 1932-33 рр. геноцидом українського народу німецькі парламентарі мають прийняти самостійно, а міністр закордонних справ Гайко Маас має відповісти, чому він не згадує про українців, загиблих у Другій Світовій Війні

Про це заявив спікер Верховної Ради Дмитро Разумков в інтервʼю впливовому німецькому виданню Die Welt, передає "ДС" з посиланням на "УНН".

"Те, що Голодомор був геноцидом, це для нас не питання, а факт. Його визнали в Україні, і як громадянин України я не можу по-іншому сприймати цю трагедію. В Україні є численні пам'ятники, які нагадують про цю трагедію. Кожна країна приймає для себе рішення, чи визнавати і як визнавати цей геноцид. Німецький Бундестаг має для себе визначити, чим був Голодомор в Україні", — сказав Разумков, відповідаючи на питання щодо визнання Німеччиною Голодомору геноцидом українського народу.

Журналіст згадав також, що в своєму зверненні з нагоди 75-річчя закінчення війни 8 травня міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас написав про жертви Радянського Союзу у Другій Світовій Війні. Але про Україну в ньому не було жодної згадки.

Коментуючи це, голова ВРУ зазначив, що цим питанням мають займатися фахівці.

"Історики вже давно дуже чітко показали, скільки жертв було в Україні. Все це вже доведено і визнано обома сторонами. Чому Гайко Маас загалом говорить про радянських жертв, ви повинні запитати його самого", — сказав він.

    Реклама на dsnews.ua