• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Разумков хоче разом з Конгресом США блокувати "Північний потік-2"

Україна і США можуть разом протистояти завершенню російського проекту магістрального газопроводу "Північний потік-2", який став інструментом політичного шантажу

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив спікер Верховної Ради Дмитро Разумков під час телефонної розмови з американським сенатором, співголовою Сенатського українського кокусу Робертом Портманом, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу парламенту.

«Україна цінує двопартійну підтримку, яку ми спостерігаємо в Конгресі США. Ми вдячні за підтримку законодавчих ініціатив, спрямованих на посилення допомоги Україні, особливо у сфері безпеки та оборони», — сказав спікер ВР.

Разумков подякував Портману за вагомий особистий внесок у формування міцної парламентської основи українсько-американського стратегічного партнерства, подальший розвиток взаємовигідного співробітництва і взаємодії. Він також запевнив, що Україна визначилася зі своїм євроатлантичним вектором і відзначив підтримку США в цьому питанні.

Сторони також обговорили співпрацю в енергетичній галузі, зокрема, протидію будівництву газопроводу "Північний потік — 2".

Дмитро Разумков назвав питання енергетичної безпеки одним з важливих елементів національної безпеки України і подякував США за санкційну політику щодо «Північного потоку — 2».

«Україна неодноразово відчувала на собі, як цей економічний проект перетворюється в елемент тиску, елемент впливу не економічного, а політичного. І дуже часто він використовується як механізм шантажу. Тому я впевнений, що ми повинні обʼєднувати зусилля в блокуванні подальшого просування цього процесу», — сказав голова парламенту, висловивши надію, що санкції унеможливлять завершення будівництва і введення в експлуатацію" Північного потоку-2 ".

Разумков також висловив подяку за послідовну списку санкцій політику США у відповідь російську агресію проти України.

Роберт Портман, в свою чергу, запевнив у підтримці США територіальної цілісності і суверенітету України. Також він висловив підтримку у протидії будівництву і запуску «Північного потоку — 2».

Сторони наголосили на важливості подальшої тісної співпраці. Спікер ВР висловив надію, що незабаром наслідки пандемії будуть подолані, а співпраця між Україною і США буде активізовано.

Нагадаємо, раніше міністри закордонних справ України і Польщі попросили президента США Джо Байдена не допустити завершення будівництва російського проекту газопроводу "Північний потік-2". Згодом, 22 лютого, стало відомо, що міністерство фінансів США оголосило про введення додаткових санкцій проти Росії через будівництво проекту газопроводу Nord Stream 2 з РФ до Німеччини.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua