• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Разумков: Опитування Зеленського не може бути репетицією референдуму і ЦВК його проводити не уповноважена

Реклама на dsnews.ua

Всенародне опитування громадської думки в день виборів до місцевих органів влади, 25 жовтня, яке було анонсовано президентом Володимиром Зеленським, не може бути репетицією референдуму. Більш того, його фінансування не буде проходити за рахунок державних коштів

Про це заявив спікер Верховної ради Дмитро Разумков в ході брифінгу 14 жовтня, передає "ДС".

За його словами, на сьогодні додаткових коштів для проведення якихось опитувань, Радою не передбачено. Також не були прийняті закони, які дозволяли б проводити це саме Центральній виборчій комісії.

"Це може відбуватися за межами виборчої дільниці, як будь-яка інша ініціатива ... як екзит-пол", — сказав Разумков.

Також, на думку глави ВР, дане опитування не можна називати репетицією референдуму.

"Якщо ми говоримо про репетиції, я думаю, при всій повазі до колег, це не може бути репетицією. Тому що референдум — це чітко визначений законом захід. Станом на сьогодні у нас є закон про народовладдя, який в майбутньому буде визначати, як будуть проходити референдуми", — пояснив Разумков.

При цьому він додав, що некоректно порівнювати опитування з референдумом, оскільки в такому випадку можна було б проводити паралелі між референдумом і екзит-полом або будь-яким іншим опитуванням громадської думки.

Як писала "ДС", 13 жовтня президент Володимир Зеленський анонсував проведення опитування 25 жовтня — в день голосування на місцевих виборах. В рамках опитування українцям поставлять п'ять питань, однак їх зміст поки невідомо. Також в своєму відеозверненні глава держави заявив, що парламент працює над реалізацією впровадження в Україні механізмів народовладдя.

У парламентській фракції "Європейська солідарність" вже висловили обурення з приводу "геніального пропозиції" Зеленського, а в ЦВК заявили, що не поінформовані про ініціативу президента. Представники фракцій "Голос" і "Батьківщина" також розкритикували ініціативу глави держави.

Перший віце-спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук в той же час заявив, що всеукраїнське опитування на місцевих виборах є пробником референдуму.

Нардеп від "Слуги народу" Євгенія Кравчук заявила, що на опитування грошей з держбюджету брати не будуть.

ЦВК заявила, що не провадить жодних дій по проведенню "опитування Зеленського".

    Реклама на dsnews.ua