• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Разумков пообіцяв розпустити Верховну Раду, якщо про це попросить Зеленський

Реклама на dsnews.ua

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков готовий виконати указ президента Володимира Зеленського про розпуск парламенту

Таку заяву Разумков зробив в інтерв'ю "Українським новинам", повідомляє "ДС".

Разумкова в ході інтерв'ю нагадали, коли президенти розпускали Раду і поставили пряме запитання: "Якщо президент Зеленський видасть указ про розпуск парламенту, Ви його виконаєте?".

"Якщо для цього будуть конституційні підстави, я, як і будь-який інший законослухняний громадянин, буду їх виконувати. Але я впевнений, що порушувати Конституцію також ніхто не буде, тому будемо виходити з реалій. На сьогодні, таких підстав немає. Чи з'являться вони завтра або через місяць, я, на жаль, не можу вам відповісти. або не з'являться і нова каденція буде через чотири роки. Подивимося ", — відповів спікер ВР.

За словами Разумкова, підстави для дострокового припинення повноважень парламенту чітко виписані в Конституції.

"На сьогодні жодне з них, на мій погляд, не може бути застосована до чинної Верховної Ради України. Коаліція є, ми працюємо більш ніж регулярно, уряд працює. Ніяких підстав для дострокового припинення повноважень я поки я не бачу. Сподіваюся, що вони не з'являться", — уклав він.

Нагадаємо, 21 травня 2019 року на сайті президенти був опублікований указ Володимира Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної Ради VIII скликання і призначення позачергових виборів на 21 липня. 23 травня указ вступив в силу.

Ряд українських політиків і експертів заявили про неконституційність дій Зеленського. Група народних депутатів оскаржила указ нового президента в Конституційному суді України.

Сам Зеленський заявляв, що розпустив Раду "за запитом суспільства".

    Реклама на dsnews.ua