• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Разумков про люстрацію: це дискримінація за професійною ознакою

Реклама на dsnews.ua

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що ніколи не був прихильником люстрації, адже "це було неправильним кроком"

Він впевнений, що люстрація виявилася несправедливою, інформує "ДС".

"Люстрація для тих, хто був реально біля годівниці, крав, – для них це вийшло як індульгенція. Вони взяли й пішли. А багато хто не пішов, знайшли можливість залишитися і далі працювати на благо своєї кишені, а не на благо країни. Але вони не понесли покарання за ті діяння, які ними були вчинені", – зазначив Разумков в інтервʼю виданню "ГОРДОН".

За його словами, дуже велика кількість людей, які потрапили під люстрацію, були "нормальними, чесними, якісними", і їх замінити сьогодні ніким.

"Якщо ми говоримо про чиновницький апарат, це одне: за кілька років можна навчити… А що стосується правоохоронних органів і багатьох інших… Слідака хорошого потрібно готувати 10 років, а їх теж повикидали на вулицю", – підкреслив спікер.

Він вважає, що люстрація – це дискримінація за професійною ознакою. "Я наводив цей приклад. Є ж хороші журналісти, чесні й порядні, а є ті, хто ганьбить професію. Так само як і народні депутати, як у будь-якій іншій професії. Це, на жаль, правда життя. Але це ж не означає, що всіх потрібно під одну гребінку взяти, вичистити, вигнати. А потім не знати, кого поставити на їхнє місце. Іноді на їхнє місце прийшли ті, кого точно не варто залучати. Вони гірші, ніж ті, що були до цього", – заявив Разумков.

Нагадаємо, раніше міністр юстиції Денис Малюська під час виступу в Конституційному суді заявив, що члени Компартії не повинні підпадати під люстрацію.

    Реклама на dsnews.ua