• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Разумков розкритикував ідею подвійного громадянства в Україні

Запровадження подвійного громадянства в Україні матиме більше негативних наслідків, аніж позитивних

Дмитро Разумков
Дмитро Разумков / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це голова Верховної ради Дмитро Разумков розповів в інтервʼю РБК-Україна, передає "ДС".

Спікер парламенту нагадав, що в Конституції України закріплено єдине громадянство.

"Якщо ми змінюємо головний закон України, це одна історія. Якщо ми починаємо змінювати закони, які знаходяться нижче Конституції, це інша історія. Моя особиста думка — громадянство має бути одне", — сказав Разумков.

Він додав, що в частині областей України, зокрема на заході країні, в українців є бажання отримати ще одне громадянство.

При цьому Разумков додав, що запровадження подвійного громадянства може мати "більше негативних наслідків, ніж позитивних".

"Сьогодні у нас будь-який громадянин може мати під подушкою паспорт іншої держави, в тому числі чиновник. А це не правильно. Тому що якщо чиновник працює на країну і народ, тоді виникає питання, на яку країну і на який народ він працює", — зазначив Разумков.

Нагадаємо, 4 березня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив рішення РНБО, спрямоване на боротьбу з подвійним громадянством.

Глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що Україна планує затвердити ліберальну політику щодо подвійного громадянства, але з обмеженнями для високопосадовців і винятком щодо країни-агресора.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua