• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Разумков розповів про пропозиції депутатів щодо рішення КСУ

Реклама на dsnews.ua

У Верховній Раді є три позиції щодо рішення Конституційного Суду про невідповідність Основному закону низки повноважень антикорупційних органів

Про це заявив спікер Верховної Ради Дмитро Разумков в ефірі телеканалу "112 Україна", передає "ДС".

За інформацією Разумкова, позиції депутатських фракцій і груп наступні:

  • відновлення статті про ненадання інформації або надання недостовірної інформації в декларації;
  • створення умов та повернення норм, які дозволяли б НАЗК ефективно функціонувати;
  • створення умов, які б збалансували рішення тих чи інших інститутів влади, в тому числі КСУ.

"Сьогодні, якщо до кінця року не повернуть цю статтю, це поставить під серйозну загрозу те, що не будуть декларуватися люди наступного року. Я вважаю, що це неприпустимо, і ми повинні зробити все, в тому числі йдучи на компроміси, іноді на компроміси з собою, щоб це ефективно працювало. І щоб у подальшому рішення ВР не викликало дискусії щодо конституційності", — сказав Дмитро Разумков.

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з запобігання корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК згідно з рішенням КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій, проте вже 29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобовʼязав НАЗК відкрити доступ до декларацій.

    Реклама на dsnews.ua