• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Разумков розповів, як треба карати нардепів за кнопкодавство

Реклама на dsnews.ua

Народних депутатів, які займаються кнопкодавством, треба позбавляти мандатів

Про це заявив глава Верховної Ради Дмитро Разумков в інтерв'ю " Фокусу ", передає "ДС".

За словами спікера ВРУ, кнопкодавство "у принципі стало винятком" в українському парламенті IX скликання. Однак, підкреслює він, це явище треба викорінити зовсім.

"Думаю, найближчим часом ми розглянемо ініціативи щодо посилення відповідальності за неперсональное голосування і запровадимо додаткові норми, які зроблять кнопкодавство практично нереальним. Можливо, будемо обговорювати запровадження штрафів", — розповів Разумков.

На його думку, це дієва міра.

"Я коли сюди йшов, думав, що депутати до штрафів будуть ставитися поверхово, але ви не уявляєте, скільки до мене приходить колег, які скаржаться, що їм через неголосування можуть не виплатити зарплату... Було багато тих, про кого ви навіть не подумали б. Серед них є заможні депутати", — зазначив він.

За словами Дмитра Разумкова, він є прихильником позбавлення мандатів за кнопкодавство.

"Ми зверталися до Конституційного Суду з відповідним законопроектом, там сказали, що документ не відповідає Конституції. Думаю, будемо напрацьовувати можливість подання цього питання повторно, але в іншій інтерпретації, щоб до кінця каденції змогли за це проголосувати", — зазначив спікер.

Як писала "ДС", Офіс генерального прокурора з другої спроби відкрив кримінальну справу проти народного депутата групи "Довіра" Андрія Іванчука за неперсональное голосування.

    Реклама на dsnews.ua