• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Разумков запевняє, що "антиправочный" закон буде носити тимчасовий характер

Реклама на dsnews.ua
Прийнятий Верховною Радою закон про протидії "правочному спаму" в парламенті буде діяти тимчасово

Про це заявив голова Верховної Ради Дмитро Разумков на позачерговому засіданні парламенту після наради з керівниками фракцій, передає "ДС".

"Відразу після того, як цей законопроект (№ 1043 "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо протидії зловживанням прав народних депутатів у ході законодавчої процедури" - ДС"), якщо він буде прийнятий (Рада вже підтримала цей законпроект - "ДС", що набере чинності, буде зареєстрований інший законопроект, який буде вносити зміни до нього щодо його тимчасової роботи", - сказав Разумков.

За словами спікера, це дозволить парламенту зберегти демократію, захистити "інтереси всіх народних депутатів, що працюють у залі Верховної Ради України на користь держави Україна" і захистити парламентаризм, щоб він "не був механізмом зловживання щодо тих чи інших подій".

Нагадаємо, сьогодні, 16 квітня, Верховна Рада проголосувала за зміни до регламенту роботи парламенту, передбачають "протидія зловживанням прав народних депутатів у ході законодавчої процедури".

Так, згідно прийнятому закону про внесення змін до регламенту ВР (№1043) нардепи на пленарному засіданні більше не будуть розглядати поправки до законопроектів, відхилені профільним комітетом.

Зокрема, документ пропонує вносити однакові поправки в порівняльну таблицю як одну правку, а в другому читанні спочатку розглядати враховані профільним комітетом поправки.

Якщо час розгляд поправок перевищить таймінг одного пленарного дня, то прийняття закону в цілому має відбутися на наступному пленарному засіданні.

Крім того, закон встановлює для депутатів п'ятиденний строк для ознайомлення з законопроектом і змінює розпорядок роботи Ради в п'ятницю. Дві фракції/групи зможуть лише один раз за пленарний день взяти 30-хвилинну перерву.

    Реклама на dsnews.ua