• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Тихановська, яку оголосили в розшук, зібралася приїхати до Києва

Реклама на dsnews.ua

Оголошена в міждержавний розшук екскандидат в президенти Білорусі, лідер опозиції Світлана Тихановська планує приїхати в Україну найближчим часом — після місцевих виборів

Про це вона розповіла в інтервʼю "Радіо Свобода", передає "ДС".

Також Тихановском зазначила, що хоче "будувати партнерські, взаємовигідні відносини з Україною".

"Вони (українці — ред.) близькі нам історично і культурно. На Заході мене часто запитують, чи розуміють росіяни білоруську мову, коли ви починаєте говорити. Я відповідаю: "Ні, не розуміють, але українці нас зрозуміють. Ми розуміємо українців, вони розуміють нас. Наші мови трохи ближче". Плануємо поїздку до Києва найближчим часом. Уже після місцевих виборів", — сказала вона.

Також опозиціонерка зазначила, що радіє "сильній позиції" України по відношенню до Білорусі, особливо міністра закордонних справ Дмитра Кулеби".

"Можливо, це буде ваш список, можливо, підкріплений введенними санкціями ЄС. Це явний знак підтримки білоруського народу в боротьбі", — зазначила вона.

Нагадаємо, 16 жовтня Світлану Тихановську оголосили в міждержавний розшук нібито за заклики до повалення конституційного ладу в Білорусі.

Як писала "ДС", 13 жовтня Світлана Тихановська висунула ультиматум самопроголошеному президенту Білорусі Олександру Лукашенку: якщо до 25 жовтня він добровільно не покине президентський пост і не звільнить усіх політвʼязнів, вона почне загальнонаціональний страйк.

    Реклама на dsnews.ua