• USD 28.2
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Референдум є механізмом посилення й узурпації влади, - Черненко

Реклама на dsnews.ua

Серед ризиків, який несе в собі закон про всеукраїнський референдум, є можливість узурпації влади

Про це завив народний депутат VIII скликання, експерт з виборчого законодавства Олександр Черненко, інформує "ДС".

"Більше у цьому законопроєкті дійсно є позитиву. Але крім зазначених колегами ризиків, я б додав ще один. Все ж таки, референдум є механізмом, який стає інструментом посилення влади, її узурпації і перекосу демократичних балансів та той чи інший бік. На жаль, це дуже було поширено у країнах пострадянського простору. І Лукашенко, і Путін, і Назарбаєв збільшували свої повноваження, або продовжували строки перебування при владі саме через механізми референдуму", — розповів він під час експертної дискусії в Українському інституті майбутнього (UIF).

Він також зауважив, що проведення референдумів обтяжуватиме низку державних органів, зокрема ЦВК і КСУ. Також, за словами Черненка, за приблизними підрахунками проведення референдуму коштуватиме державі приблизно 2 млрд грн.

Нагадаємо, 18 листопада Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади підтримав проєкт закону про народовладдя через всеукраїнський референдум, який вніс президент Володимир Зеленський, і рекомендував парламенту прийняти його у другому читанні.

    Реклама на dsnews.ua