• USD 27.9
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Резервістам, які перебувають на військових зборах, будуть виплачуватися бонуси до середньої зарплати за місцем роботи

Реклама на dsnews.ua
Резервісти, які відвідують термінові військові збори, буде нараховуватися ряд додаткових виплат додатково до середньої заробітної плати на підприємствах, де вони працюють

Про це передає "ДС" з посиланням на прес-службу Сухопутних військ збройних сил України.
Зазначається, що виплати прив'язані до розмірів мінімального прожиткового мінімуму на місяць для працездатних осіб та мінімальної заробітної плати встановлених на поточний рік.

Військовозобов'язаним та резервістам за час проходження зборів виплачується:

- добові за кожний день перебування на зборах (але не по 60 грн як усім, а у відсотках - від 20% до 50% (від 60 грн) залежно від військового звання)

- середній заробіток на підприємствах (організаціях), в яких працюють призвані на збори громадяни, з наступним відшкодуванням цих витрат Міністерством оборони;

- військовозобов'язаним та резервістам, які не працюють, військовими частинами виплачується грошове забезпечення в розмірі прожиткового мінімуму (тисяча сімсот шістдесят дві грн в 2018 р.).

Резервістам, крім того, виплачуються:

- грошові виплати в розмірі від 1,5 до 2 прожиткових мінімумів (1762 грн) залежно від військового звання;

- одноразове грошове заохочення за підсумками служби в резерві у минулому році (від 1600 до 3100 грн).

З нарахованих сум утримуються ставки податку на доходи фізичних осіб (у розмірі 18%) і військового збору (в розмірі 1,5%).

Нагадаємо, 26 листопада Верховна Рада у відповідь на збройну агресію Росії в Азовському морі підтримала президентський законопроект про введення військового положення у 10 областях на 30 діб.

    Реклама на dsnews.ua