• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Резніков чекає справедливості від нового уряду Німеччини

Міністр оборони України Олексій Резніков висловив сподівання, що новий уряд Німеччини розблокує постачання зброї в Україну

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив Резніков під час брифінгу з міністром оборони Швеції Пітером Хультквістом, передає "ДС" із посиланням на "РБК-Україна".

"У мене є надії на новий уряд Німеччини… Щодо її зобов'язань, як члена НАТО. Був випадок, що саме Німеччина блокувала придбання Україною через НАТО антидронових рушниць. Вони запросили право вето і долучили до цього Голландію, як я прочитав в Bild", — заявив Резніков.

За словами Резнікова, поведінка Німеччини не була справедливою, оскільки Україна розраховувала на постачання не летальної зброї для власного захисту. Водночас міністр сподівається, що новий уряд перегляне позицію попереднього і буде більш справедливим та чесним щодо країни.

"Я вважаю, що це не справедливо, що вони блокують нашу можливість захищатися не летальною зброєю. Це була позиція попереднього керівництва Німеччини… Я маю надію, що новий уряд Німеччини змінить цю позицію і буде справедливим та чесним щодо допомоги з нашим захистом", — наголосив міністр оборони.

Як повідомляла "ДС", у німецькому виданні Bild вийшло розслідування про те, що колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель особисто блокувала постачання Україні озброєнь через Агентство НАТО з підтримки та постачання (NSPA). Крім того, вона чинила тиск на уряд Нідерландів і змусила Амстердам також блокувати контракти на постачання озброєнь Україні за механізмом Північноатлантичного альянсу.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна розпочала діалог з німецькою стороною про те, щоб та не блокувала закупівлі озброєння через механізми НАТО.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua